AlfaNova
Теплообмінник Alfa Nova – це перший у світі пластинчастий теплообмінник, який на 100% складається з нержавіючої сталі. Його створення стало можливим завдяки використанню унікальної технології активного дифузійного зварювання AlfaFusion, запатентованої компанією Альфа Лаваль.
Пластинчасті теплообмінники AlfaNova від Альфа Лаваль повністю виготовлені з нержавіючої сталі, їх компоненти з'єднуються з використанням революційної запатентованої фірмової технології. Вони забезпечують високий рівень гігієнічності та корозійної стійкості, що є недосяжним для інших паяних теплообмінників. Це також дає змогу на практиці використовувати пластинчасті теплообмінники з нержавіючої сталі в обладнанні, де зазвичай застосовуються традиційні напівзварні та зварні агрегати.
З появою AlfaNova стало можливим використовувати високоефективні пластинчасті теплообмінники в умовах високих температур та постійного напруження від коливань тиску, які могли б привести до руйнування звичайного паяного теплообмінника. Саме тому, пластинчасті теплообмінники AlfaNova без ущільнень стали революційним рішенням для широкого спектру виробничих процесів, де використовуються агресивне середовище, і де потрібні високоефективні, герметичні пластинчасті теплообмінники з низькими експлуатаційними витратами впродовж усього терміну служби навіть за високої робочої температури. Конструкція, повністю виконана з нержавіючої сталі, дає змогу експлуатувати агрегат за температури до 550°C (1,020°F).
Численні дослідження та випробування пластинчастих теплообмінників AlfaNova на здатність витримувати постійні механічні та термічні навантаження, а також на корозійну стійкість, проведені компанією Альфа Лаваль, підтвердили їхню високу безпеку, надійність і довговічність. Така висока надійність, поряд з іншими численними перевагами цієї інноваційної конструкції, робить використання AlfaNova в широкому діапазоні сфер застосування вельми економічним. Для демонстрації прикладів такого використання можна згадати холодильні системи з природними холодоагентами (наприклад, аміаком) або системи централізованого теплопостачання з корозійно-активною природною водою, для яких визначальним чинником на користь вибору AlfaNova стала його висока корозійна стійкість.
Крім того, гігієнічність теплообмінних каналів і механічна міцність роблять теплообмінник AlfaNova ідеально варіантом для тих ситуацій, коли однією з основних вимог є гігієнічність — це стосується, зокрема, охолоджувачів для чистої води та систем гарячого водопостачання.
Як це працює
Матеріал
Теплообмінник AlfaNova складається з гофрованих пластин із нержавіючої сталі, а також опорної та прижимної плит. Зібрані в пакет пластини з'єднані між собою з використанням технології AlfaFusion - унікальним методом активного дифузійного зварювання деталей із нержавіючої сталі, запатентованим компанією Альфа Лаваль.
Конструкція
Пластини в пакеті скріплюються завдяки зварюванню в точках контакту, що усуває необхідність використання зовнішніх притискних плит за робочого тиску до 70 бар. Розподілення навантаження на безліч окремих точок контакту дає апарату змогу витримувати навантаження, що виникають внаслідок зміни тиску. Оскільки всі основні елементи виконані з одного матеріалу, конструкція має високі теплові характеристики, протиударні властивості й таку саму механічну міцність, що й деталі, з'єднані зварюванням.
Принцип роботи теплообмінника - два теплоносія з різною початковою температурою подаються з різних сторін тонких гофрованих пластин із нержавіючої сталі, встановлених одна на іншій. Між пластинами утворюються канали для протікання теплоносіїв, а розташовані в кутах порти організовують рух речовин у сусідніх каналах за принципом зворотнього потоку. Робочі середовища надійно утримуються всередині пакету завдяки зварюванню кромок пластин. Точки контакту пластин також з'єднані зварюванням із використанням тієї самої технології, що дає змогу витримувати дію тиску теплоносіїв.
Використання принципу зворотного потоку забезпечує високу ефективність процесу теплообміну навіть за наявності виключно малої різниці показників температури гарячого та холодного середовищ. Це суттєво знижує витрати на електроенергію.